• {slogan_1}
  • {slogan_2}
  • {slogan_3}
  • {slogan_4}
  • {slogan_5}
  • {slogan_6}

Hokejová škola - Czech Hockey Ministry International

Hockey Camp HMI

Naše organizace byla založena v roce 1999 jako občanské sdružení, které spolupracuje se svou mateřskou organizací Hockey Ministries International (HMI) sídlící v Kanadě. HMI je křesťanskou organizací a od svého založení v roce 1977 aktivně působí ve všech úrovních světového hokeje. Jejím cílem je nejenom zvyšovat výkonnost mladých hokejistů na ledě, ale i rozvíjet jejich osobnost. Hokejová škola je určená pro mladé registrované hokejisty ve věku 8 - 16 let a v současnosti probíhá nejen v České reuplice, ale i v Severní Americe, Kanadě, Švýcarsku, Švédsku a Slovensku.

Naše historie se začala psát již v roce 1997 ve Vsetíně. Prvního kempu se účastnilo 25 mladých hokejistů. Od roku 1998 - 2008 to byl zimní stadion Slaný - právě zde si naše hokejová škola získala velkou popularitu. V období 2009 - 2011 se lokalita změnila a přestěhovali jsme se do Valašského Meziříčí. Rok 2012 znamenal stěhování do Brumova, abychom se mohli v roce 2013 vrátit zpět do Slaného. Další lokalitou od roku 2015 byl zimní stadion v Sokolově. Z důvodu rekonstrukce na ZS v Sokolově jsme se v roce 2019 přesunuli do Benešova. V roce 2020 byly z důvodu nemoci Covid-19 zrušeny všechny kempy HMI v Evropě. Po roční pauze jsme začali opět, a to ve Vlašimi, kde jsme dodnes.

Kempy jsou vedeny zkušenými hráči NHL a reprezentanty ČR. Jsou to: Tomáš Kapusta (bývalý reprezentant ČR) Josef Marha (bývalý hráč HC Davos, Švýcarsko), Chico Resch (bývalý gólman N. J. Devils). Mezi další hráče kteří vedou tábory HMI ve světě jsou např. Laurie Boschman (bývalý hráč Ottava Senators), Mark Osborne (bývalý hráč Toronto Maple Leafs) Stu Grimson (bývalý hráč Nashville Predators) David Booth (hráč NHL - Florida Panthers) Markus Naslund , Mike Gartner, Shane Doan, John Vanbiesbrouck, Dean Mcammond. Na táborech je možnost poznat tyto hráče nejen na ledě, ale i v jejich soukromém životě. Vyprávějí o své hokejové kariéře či úspěších a také o tom, jak uplatňují svou víru v Boha v hokeji i v běžném životě. Mladí hráči zde rozvíjejí své hokejové dovednosti a seznamují se s biblickými příběhy.

Naše organizace se v roce 2000 zapojila do projektu NHLPA „Goals & Dreams” pro HC Baník Sokolov. Díky „Cílům a Snům“ hráčské asociace NHL obdržel HC Baník Sokolov 70 kompletních výzbrojí pro hráče a 5 pro brankáře. Výstroje přijel do Sokolova předat hokejový velikán a 5. nejlepší střelec NHL Mike Gartner. O naše tábory se zajímala i Česká televize a v roce 2001 natočila dokument „hokej a víra“. V tomto dokumentu je možno nahlédnout přímo do dění tábora a poznat tamní atmosféru. Naše organizace je nevýdělečná a trenéři ani instruktoři nepobírají žádné finanční prostředky za účast. Proto je naše hokejová škola dosažitelná pro většinu mladých hokejistů.

Hokejová škola - podrobnější informace

Každý účastník obdrží před začátkem kempu podrobný program a podmínky tábora aby se mohl připravit na náročný trénink. Na táboře budeme rovněž rozvíjet fyzickou zdatnost, odolnost, pružnost a vytrvalost. Samozřejmě nebudou chybět společné večery se spoustou her, písniček a legrace s možností sledování filmů. Hráči a trenéři budou také mluvit o své hokejové kariéře.